شهر دماوند در 50 کیلومتری شهر تهران و در ارتفاع 1950 متری از سطع دریا واقع شده است. در میان تپه ماهورهایی که این شهر بر روی آنها قرار گرفته است، دره های متعددی وجود دارد که هنگام بارندگی و یا در فصل بهار که برف کوهها آب می شوند، از میان آنها رودخانه های فصلی جریان می یابند. از مهمترین رودهای این شهر می توان تارود را برشمرد که از غرب دریاچه تار سرچشمه گرفته و در امتداد از شرق شهر دماوند عبود می کند. رود دیگر این شهر، آهنه رود می باشد که از دشت مشاء سرچشمه گرفته و پس از اتصال به رود تیزاب در جنوب مسجد جامع دماوند با رود تارود هم مسیر شده و از روستاهای ولیران، شلمبه، مراء، خرم ده و کاجان عبور کرده و در مسیر خود به رودخانه های سیاه رود و جاجرود می پیوندد.
شهرداری این شهر در سال 1312 احداث شده است و این شهر دارای جمعیت حدود 50 هزار نفر می باشد. همچنین شهر دماوند شامل مناطقی همچون گیلاوند، جیلارد، مشا، اوره، روح افزا، چشمه اعلاء، دشتک، دشتبان و چنارشرق می باشد.
شهر دماوند به علت کوهستانی بودن و چشم اندازی زیبا همواره محلی مناسب برای ویلا نشینان تلقی می شده که امروزه ویلاهای بی شماری را می توان در شمال این شهر و همچنین محله احمد آباد مشاهده کرد. جمعیت بومی و محلی شهر دماوند بیشتر در مرکز شهر متمرکز می باشد که تشکیل 4 محله اصلی با نام های محله فرامه، محله قاضی، محله درویش و محله چالکا نام برد.شاید بتوان گفت یکی از دلایل توجه ویلاسازان و ویلا نشینان به شهر دماوند، همین تمرکز جمعیت در میان شهر است که باعث شده شمال شهر دماوند علارقم سر سبزی و چشم انداز بسیار فوق العاده، به منطقه ای خلوت و دنج تبدیل شود.
نقاط قوت
  • در دست تکمیل
نقاط ضعف
  • در دست تکمیل

چنانچه در مورد خرید در این منطقه اطلاعات تخصصی تری نیاز داشتید، کافیست با شماره های زیر تماس گرفته و یا فرم مشاوره خرید ملک دماوندویلا را تکمیل نمایید.

در یک نگاه

چشم انداز (۸)
آب و هوا (۹)
سر سبزی (۹)
آب های جاری و زیر زمینی (۹)
امنیت (۹)
خدمات شهری (۱۰)
امکانات رفاهی (۸)

موقعیت نسبی روی نقشه

نقشه شهر دماوند مشاهده نقشه