از رودهن به عنوان یکی از بزرگترین شهرهای تحت پوشش شهرستان دماوند یاد می شود. فاصله شهر رودهن از تهران 35 کیلومتر است. شهر رودهن از شمال به منطقه آبعلی و شهرستان آمل در استان مازندران، از شرق با بخش مرکزی شهرستان دماوند و از غرب با شهرستان پردیس و شهر بومهن همجوار است. امروزه حدود 20 سال از تبدیل رودهن به یکی از بخشهای شهرستان دماوند می گذرد.
شهر رودهن به علت اینکه ورودی جاده هراز می باشد همواره منطقه مهمی تلقی می شود و همچنین می توان وجود یکی از قدیمی ترین واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را در این شهر را از دیگر دلایل اهمیت این منطقه برشمرد.
گرچه شاید نتوان از رودهن به عنوان شهر ویلایی نام برد ولی این منطقه دارای مناطق ویلایی متعددی می باشد که اکثر این ویلاها در انتهای رودهن، شمال این شهر واقع شده است. از شهر رودهن می توان بیشتر به عنوان منطقه ای مسکونی در شهرستان دماوند نام برد که مناسب برای سکونت دائم می باشد.
بخش رودهن دارای روستاهای زیبایی در شمال خود است که می توان به وسکاره، آردینه و جورد اشاره کرد. همچنین از دیگر روستاهای این بخش می توان از مهراباد، چناران(چنارغرب)، مبارک آباد و...نام برد. گفتنی است آبعلی به عنوان یکی از معروفترین مناطق توریستی شهرستان دماوند زیر مجموعه بخش رودهن می باشد.
نقاط قوت
  • در دست تکمیل
نقاط ضعف
  • در دست تکمیل

چنانچه در مورد خرید در این منطقه اطلاعات تخصصی تری نیاز داشتید، کافیست با شماره های زیر تماس گرفته و یا فرم مشاوره خرید ملک دماوندویلا را تکمیل نمایید.

در یک نگاه

چشم انداز (۷)
آب و هوا (۷)
سر سبزی (۵)
آب های جاری و زیر زمینی (۶)
امنیت (۷)
خدمات شهری (۸)
امکانات رفاهی (۸)

موقعیت نسبی روی نقشه

نقشه شهر رودهن مشاهده نقشه