از منطقه گیلاوند می توان به عنوان بزرگترین منطقه از لحاظ جمعیت متمرکز در شهرستان دماوند نام برد. این منطقه که در مسیر جاده تهران فیروزکوه قرار دارد ، ورودی شهر دماوند می باشد و با این شهر تنها 6 کیلومتر فاصله دارد، به صورت میانگین در ارتفاع 1800 متر از سطح دریا واقع شده است. منطقه گیلاوند که از زیر مجموعه های شهرداری دماوند به حساب می آید دارای بیشترین امکانتات شهری در شهرستان دماوند می باشد که همین امر باعث شده است که همه ساله میزبان حجم بیشتری از مهاجرین نسبت به بقیه مناطق دماوند باشد.
گیلاوند دارای چندین شهرک نسبتا قدیمی مانند توحید، ولیعصر، دمادشت، فرهنگیان، گاز، محک، سپاه و جهاد می باشد.همچنین دارای چندین شهرک تازه تاسیس و در دست احداث می باشد که آینده روشن این شهرک ها آنها را تبدیل به محلی مناسب جهت سرمایه گذاری کرده است.از جمله شهرک های در دست احداث می توان به شهرک نیروی انتظامی، جیلارد نو،مسکن مهر و ... اشاره کرد.
به علت عبور جاده اصلی تهران فیروزکوه از میان گیلاوند، این منطقه همواره پویا بوده و کسب و کار افراد بومی در این منطقه فعالتر و بیشتر از سایر مناطق در شهرستان می باشد. همچنین همانطور که اشاره شد به دلیل وجود امکاناتی مانند تعدد مدارس، خانه های نو ساز، پاساژهای متعدد و تازه تاسیس و بیمارستان، این منطقه جزو بهترین مناطق برای سکونت دائم می باشد. می توان اینطور بیان کرد که گیلاوند به عنوان یک منطقه ویلایی قلمداد نمی شود و از آن بیشتر به عنوان یک منطقه مسکونی با بافت شهری نام برده می شود.
نقاط قوت
  • در دست تکمیل
نقاط ضعف
  • در دست تکمیل

چنانچه در مورد خرید در این منطقه اطلاعات تخصصی تری نیاز داشتید، کافیست با شماره های زیر تماس گرفته و یا فرم مشاوره خرید ملک دماوندویلا را تکمیل نمایید.

در یک نگاه

چشم انداز (۷)
آب و هوا (۷)
سر سبزی (۵)
آب های جاری و زیر زمینی (۶)
امنیت (۹)
خدمات شهری (۱۰)
امکانات رفاهی (۱۰)

موقعیت نسبی روی نقشه

نقشه گیلاوند مشاهده نقشه