شهر آبعلی از زیرمجموعه های بخش رودهن و شهرستان دماوند می باشد. شهر آبعلی در فاصله 7 کیلومتری شهر رودهن در مسیر جاده هراز و در ارتفاع 2100 متر از سطح دریا واقع شده است. این شهر امروزه حدود 2750 نفر جمعیت دارد که این مقدار با احتساب روستاهای اطراف شهر آبعلی همچون روستای مبارک آباد می باشد.
شهر آبعلی به علت وجود پیست اسکی در زمستان و مناطق زیبا و کوهستانی پر از آب در تابستان همواره در تمام فصول سال جزو مناطق توریستی شهرستان دماوند می باشد.
امروزه با توجه به شرایط کوهستانی شهر آبعلی، این منطقه و روستاهای همجوار آن مورد استقبال ویلاسازان قرار گرفته است.این منطقه از شهرستان دماوند را می توان بیشتر برای اشخاصی مناسب دانست که به دنبال مناطقی با چشم انداز کوهستانی می باشد.
شهر آبعلی با توجه به اینکه در دل رشته کوه البرز واقع شده است، می تواند انتخاب خوبی برای ویلاسازی و سرمایه گذاری در شهرستان دماوند باشد.
از مزایای این منطقه می توان به چشم انداز زیبا و همجواری با جاده هراز نام برد. اما عدم سهولت در ساخت با توجه به کوهستانی بودن منطقه را هم می توان از معایب این منطقه دانست.
نقاط قوت
  • در دست تکمیل
نقاط ضعف
  • در دست تکمیل

چنانچه در مورد خرید در این منطقه اطلاعات تخصصی تری نیاز داشتید، کافیست با شماره های زیر تماس گرفته و یا فرم مشاوره خرید ملک دماوندویلا را تکمیل نمایید.

در یک نگاه

چشم انداز (۸)
آب و هوا (۸)
سر سبزی (۵)
آب های جاری و زیر زمینی (۸)
امنیت (۴)
خدمات شهری (۵)
امکانات رفاهی (۴)

موقعیت نسبی روی نقشه

نقشه آبعلی مشاهده نقشه